روز عشق ؛ جشن انتظار اولین فرزند

اگر در روزهای انتظار برای اولین فرزند خود هستید، در روز عشق برای احترام به عشق همسر و کوچولوی متولد نشده خود، یک کار ویژه انجام دهید. حالا کودک شما همراه‌تان اینجاست و اولین روز عشق را به عنوان پدر و مادر، سه نفری با هم جشن بگیرید و مطمئن باشید که کوچولوی در راه هم در این جشن شاد است.

روزی، شما و همسرتان عاشق شدید و در حال حاضر در انتظار تولد یک نوزاد زیبا هستید. مطمئناً پدران و مادران، در انتظار اولین فرزندشان با استرس‌هایی که کاملا هم طبیعی است، روبرو هستند. روز عشق می تواند بهانه‌ای برای عقب نشینی این استرس‌ها، استراحت و لذت بردن از کنار یکدیگر بودن است.

در این نوشته، نکاتی را ارائه می کنیم که چگونه اولین روز عشق را به عنوان والدین در انتظار تولد کودکشان، به روشی مناسب برای خود و همسرتان به یادگار بگذارید.

از قبل، برای روز عشق برنامه ریزی کنید

مطمئناً سورپرایز شدن شیرین است اما به فعالیت‌هایی که فکر می کنید که شما و همسرتان به ندرت در کنار هم انجام می‌دهید و البته هر دوتان از آن لذت خواهید برد، فکر کنید.

یک مثال ساده، سعی کنید این روز را تعطیل کنید تا وقت  بیشتری برای  با هم بودن و استراحت  داشته باشید!

یا می‌توانید با هم پیاده روی کنید یا به یک پیک نیک کوچک دو نفره برید.

یادتان باشد! هدف اصلی شما در این روز این است که از استرس دور شوید. حتی اگر فقط برای یک ساعت باشد. به شریک زندگی‌تان نشان دهید شما هنوز هم مثل روز اول او را دوست دارید و از کوچولویی که الان در انتظار آمدنش هستید لذت می ببرید.

عشق را هر چه بیشتر به زندگی مشترکتان بازگردانید

بازار تجارت مدرن امروز این باور را دارد كه روز عشق، یعنی هدیه دادن كارت‌های فانتزی بهمراه جملات عاشقانه و یا هدایای عجیب و غریب مثل عروسک های خرسی بزرگ است.

اما  روز عشق می تونه فرصتی برای این باشد كه مجدداً روابط خود و همسرتان را  از نو بازیابی کنید.

هرچند که یک دسته گل رز سرخ، جعبه شکلات های قلبی شکل و یک شام فانتزی دو نفره ی بیرون از خانه، همه راه‌های خوبی برای خوشحال کردن شریک زندگی‌تان است، اما حتما هم نیاز نیست که پر خرج باشید!

به این فکر کنید که چطور می توانید احساس و عشق خود را به همسرتان ابراز کنید ولو با روش های ساده تر، لازم نیست روز عشق یک روز گرانقیمت باشد.

از آنجا که شما در شروع فصل جدید تجربه مادر شدن و پدر شدن قرار دارید، روز عشق یک روز عالی است تا با صرف وقت با یکدیگر، عشق خود را به همسرتان نشان دهید.

در ابراز عشق به همسرتان خلاق باشید

حالا شما به عنوان پدر و مادر همه چیز را به كوچولوی در راه خود، هدیه داده اید، روز عشق می تواند روز بازگشت به خودتان باشد. اما به جای تأکید بر خرید یک هدیه گرانقیمت یک خلاقیت  جدید را انتخاب کنید و برای شریک زندگی خود کارهای خلاقانه انجام دهید:

وقت؛ برای با هم بودن “وقت” هدیه دهید

با هم بودن بهترین هدیه برای روز عشق برای همسرتان خواهد بود. پس برای این با هم بودن وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید تا با انجام بعضی از فعالیت های دو نفره از وقت با هم بودنتان لذت ببرید.

آقایان، در مورد آنچه همسرتان دوست دارد انجام دهد فکر کنید، در دوران بارداری ممکن است همسرتان خیلی احساس خوبی نسبت به خودش نداشته باشد، به خصوص اگر که سه ماهه سوم بارداری را تجربه می‌کند. پس ممکن است  تفریح کردن برایش سخت باشد.

برای داشتن یک روز عشق با همسر باردار خود می توانید مثلا به خرید لباس بارداری جدید و یا بعضی محصولات کودک دلبند در راه، یک حس خوب خرید برایش ایجاد کنید.

اما سعی کنید اول روز را برای این کار اختصاص دهید، درست زمانی که احتمال خسته بودنش کمتر است و هنوز پاهایش متورم نیستند. این را هم به خاطر داشته باشیدکه در این حس خوب خرید، یک جفت کفش راحتی برای  لذت بردن از یک پیاده روی دو نفره (البته سه نفره)، را فراموش نکنید.

عکاسی در روز عشق و دوران بارداری

ثبت تصاویر زیبای دوران بارداری می‌تواند بسیار خاطره انگیز باشد، و می توانید خاطرات خود را برای سال های بعد، البته حالا دیگر به همراه کودکتان، مرور کنید.

پس چرا از روز عشق به عنوان بهانه ای برای گرفتن عکس‌های دوران بارداری استفاده نکنید؟

این که شما این عکس‌ها را به صورت حرفه‌ای بگیرید یا از یک دوست صمیمی بخواهید که با دوربینش این تصاویر شما را ثبت کند، به شما بستگی داره!

سخن درگوشی با مادران در انتظار فرزند، برای روز عشق آمده اید؟ 🙂

اگر اخیراً بخاطر بارداری، احساس خوبی نسبت به خودتان ندارید، وقتشه که با انجام یک کار کوچک، این حس را تغییر دهید. مثلا با یک مانیکور، پدیکور، مدل موی جدید و یا رزرو وقت ماساژ، از این احساس بیرون بیایید.

وقتی می شود با یک تغییر کوچک در ظاهرتان مثل امتحان کردن یک روش آرایش جدید، بجای استفاده از سبک معمول آرایشی که استفاده می کنید، یک احساس خوب در خودتان ایجاد کنید پس در انجامش شک نکنید!

این تغییر هر چند کوچک باعث افزایش اعتماد به نفستان می شود و روز عشق را برای شما و همسرعزیزتان بسیار جذاب‌تر می کند.

 

همانطور که دیدید، روز عشق هیچ محدودیتی ندارد و این جشن می تواند به شکل فانتزی یا یک دورهمی در کنار دوستان و حتی یک شام دو نفره باشد. به این فکر کنید که همسر شما چه چیزی را دوست دارد و برنامه ریزی برای جشن را متناسب با سلیقه هر دو نفرتان اجرا کنید.