سوالات متداول

محصولات مراقب از کودک مایا شامل چه اقلامی می شود؟

شامل بند پستانک ، قیچی نوزاد ، ناخن گیر نوزاد ، دندانگیر های آبی ، مسواک انگشتی ، شورت آموزشی و اسپرهای بدن.

محصولات تغذیه شامل چه اقلامی می شود؟

شامل قاشق های حرارتی ، سرلاک خوری ، آبمیوه خوری ، پستانک تغذیه ، پیشبند یکبار مصرف ، پیشبند کیفی ، پیشبند جیب دار می باشد.

در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند .آیا امکان استفاده همزمان از شیرخوری نیز برای او مقدور می باشد؟

بله ، با استفاده از شیرخوری های دارای سرشیشه طبیعی و سرشیشه ارتودنسی (دهان عریض مایا) پذیرفتن شیشه شیر و انتقال بین شیرخوری و تغذیه طبیعی با سینه مادر برای نوزاد امکان پذیر می شود.

آیا محصولی برای تغذیه کودک با غذای کمکی در محصولات مایا می توانم پیدا کنم؟

کودکان بعد از سن حدود پنج ماهگی نیاز به استفاده از غذاهای کمکی مثل سرلاک یا سوپ خواهند داشت. به منظور راحتی مادر و همچنین لذت بخش کردن تغذیه برای کودک، استفاده از سرلاک خوری مایا پیشنهاد می گردد. این محصول با سرپوش قاشق مانند خود، راحت ترین وسیله برای تغذیه کودک بوده و مشکل کم تجربگی مادران جوان را در این زمینه نیز حل می کند .

ویژگی های سرشیشه ارتودنسی و سرشیشه طبیعی مایا چیست؟

برای جلوگیری از تغییر فرم لب و دندان های کودک شما سرشیشه و پستانک های ارتودنسی وارد بازار شده اند پستانک ها و سرشیشه های ارتودنسی مایا کاملا متقارن با فرم کام ، لثه و دهان کودک می باشد و مکیدن این سرشیشه ها آسیبی به فک و دندان کودک نمی رساند. سرشیشه های همسان سینه مادر مایا با اقتباس از سینه مادر طراحی شده است به طوری که زمانی که کودک سرشیشه را می مکد درست مانند این است که سینه مادر را در دهان دارد بنابراین روند تکامل فک و دندان بطور کاملا طبیعی پیش می رود. سرشیشه های ارتودنسی و طبیعی مایا داری دریچه هوا و ضد نفخ می باشند (Anti-Colic) که برای پیشگیری از نفخ و دل درد کودک طراحی شده است. زمانی که کودک از سرشیشه های معمولی استفاده می کند در حین تغذیه مقداری هوا را وارد معده خود می کند که موجب نفخ و دل درد او خواهد شد. سرشیشه های ضد نفخ مایا همراه با سوراخ هایی در لبه ی آن وجود دارد که حین مکیدن شیر هوا می تواند از آن عبور کند واجازه ورود هوا به معده کودک را نخواهد داد.

پستانک ها مایا شامل چه اقلامی می شود؟

شامل پستونک های نوک گرد در سه سایز مختلف و پستانک های ارتودنسی در دو سایز مختلف و پستانک دندانگیر تمام سیلیکونی و دو کاره مایا و پستانک تغذیه.

چرا در پستانک های سیلیکونی مایا بعد از جوشاندن برای ضد عفونی و یا در حین استفاده ، آب و یا رطوبت به داخل سرپستانک نفوذ می کند؟

برای ایجاد حالت ارتجاعی و نرمی در پستانک ها و پذیرش راحت آن بوسیله نوزاد یک منفذ برای ورود و خروج هوا در انتهای قسمت سیلیکونی تعبیه شده است ( سیستم هوا ). در نتیجه ممکن است برا اثر جوشاندن پستانک برای ضد عفونی مقداری از رطوبت یا آب به داخل آن نفوذ کند که کاملا عادی و طبیعی می باشد . لطفا پس از جوشاندن پستانک را برای مدتی درجای تمیز نگهداری نمایید و یا با فشار آنرا خارج نمایید وسپس پستانک را در دهان شیرخوار قرار دهید .

چگونه می توان پستانک های مایا را کاملا ضدعفونی و استریل کرد؟

قبل از اولین استفاده از پستانک های مایا درپوش را از پستانک جدا نموده و به مدت 3 دقیقه در آب بجوشانید. برای تمیز کردن مداوم پستانک را هر بار پس از مصرف با آب گرم و مایع شستشو دهید و از درپوش برای محافظت و جلوگیری از آلوده شدن آن استفاده نمایید.

شیر خوری های مایا شامل چه اقلامی می شود؟

شامل شیرخوری های پلی پروپیلن در دو سایز 150 و 300 میل و شیرخوری های پیرکس در دوسایز 40 و 150 میل و شیر خوری های پلی کربنات در دوسایز 150 و250 میل بصورت دسته دار و بدون دسته .

آیا شستشو و ضدعفونی شیر خوری ها در ماشین ظرفشویی امکان پذیر است؟

بله، علاوه برا استفاده از محلول های ضد عفونی کننده برای شستشو وضدعفونی شیرخوری ها، امکان استفاده از ماشین ظرفشویی (فقط طبق بالا) برای شستشو و ضد عفونی بطری و سرشیشه ها نیز امکان پذیر می باشد.

BPA چیست؟

بیسفنول آ (BPA ) ماده شیمیایی و مضری است که بر اثر گرما از بعضی مواد پلاستیکی آزاد شده و وارد شیر و مواد غذایی می گردد. این ماده شیمیای در دراز مدت باعث ناراحتیها و اختللاتی در بدن کودک می شود. با استفاده از محصولات بدون BPA مایا سلامتی و شادابی نوزاد خود را تضمین نمایید.

در تغذیه با شیشه شیر چگونه می توان از عوارض سوء هاضمه و نفخ (کولیک) جلوگیری کرد؟

ابتدا باید یکی از شیر خورهای انتی کولیک مایا را تهیه نمایید . این شیرخوری ها دارای سیستم هوا (دریچه های مخصوص) می باشد که در حین تغذیه نوزاد هوا را درون بطری نگه داشته و مانع از خلاء شود و به کودک اجازه می دهد تا به طور مداوم بدون نیاز به بلع از شیر درون شیر خوری تغذیه کند. علاوه بر این، همیشه اطمینان حاصل کنید که سرشیشه متناسب با سن نوزاد برای تغذیه او انتخاب نمایید.

پوشاک مایا شامل چه اقلامی می شود؟

شامل زیر انداز کیفی ، زیرانداز پنبه ای و ضد آب و کیسه بهداشتی دفع پوشک می باشد.

محصولات بهداشتی مایا شامل چه اقلامی می شوند؟

شامل اسپری خوشبو کننده کودک، عطر و …

محصولات مادر تولید مایا شامل چه اقلامی می شود؟

مشتمل بر پد سینه یکبار مصرف ، و پد سینه ارگانیک ، پد سینه قابل شستشو ، محافظ سینه و شیر دوش .

آیا امکان استفاده از شیر جمع شده در محفظه سیلیکونی شیر دوش مایا برای تغذیه نوزاد وجود دارد ؟

بله ، شیر دوش مایا با توجه به دارا بودن محفظه ساخته شده از سیلیکون بهداشتی امکان جمع آوری شیر موجود در آن برای تغذیه نوزاد در دفعات بعدی مقدور می باشد .