پوآر بینی مایا ، راهنمای کامل استفاده

فین گیر، ساکشن بینی و یا پوآر بینی مایا یک محصول کاربردی برای مواقعی است که بینی کودک دلبندتان گرفته و احساس ناراحتی می‌کند.
حقیقت این است که کودکان زود به زود با گرفتگی یا کیپ شدن بینی مواجه می‌شوند و شما هم دوست دارید به کودک دلبندتان کمک کنید ، تا احساس بهتری داشته باشد و ساده تر نفس بکشد. آیا می‌دانید چطور باید این کار را انجام دهید؟
در این مقاله ما راه حلی موثر برای برطرف کردن گرفتگی بینی کودک ارائه می دهیم . پس برای حل این مشکل با خواندن این مطلب همراه ما باشید.

گرفتگی بینی درکودکان و علت‌های آن

 

حتما متوجه شده اید که کودکتان زیاد عطسه می کند ، عطسه یکی از راه های طبیعی است که کودکتان به کمک آن مسیر بینی اش را تمیز می کند. البته استفاده از محصولاتی مانند فین گیر ، ساکشن بینی یا همان پوآر بینی مایا ، می‌تواند بسیار کمک کند.

مسیر بینی کودک کوچک است و با گرد و غبار، پرز و یا هر چیزی که ممکن است در هوا شناور باشد به راحتی کیپ می‌شود. گرفتگی بینی کودک ، ممکن است به علت‌های مختلفی مانند خشکی هوا ، بیماری های ویروسی و یا سرماخوردگی ایجاد شود.

گرفتگی بینی زمانی ایجاد می‌شود که بافت ‌های داخلی بینی متورم شده و تولید مخاط کنند. اگر کودکتان گرفتگی بینی داشته باشد ، از طریق دهان نفس می‌کشد و به این ترتیب، غذا دادن به کودک را سخت‌ می‌شود.

در نوزادان تازه متولد شده هم ، گرفتگی بینی دیده می‌شود. این گرفتگی در نوزادان باعث می‌شود که در زمان تنفس خرخر کنند یا به زحمت نفس بکشند.

صدای نفس کشیدن یک نوزاد تازه متولد شده ، در روزهای ابتدایی تولد ، معمولا به این بدین دلیل است که در رحم در احاطه مایعات بوده و ممکن است چند روز اول ، نوزاد زیاد عطسه ‌کند تا این مایعات را از بینی خود خارج کند و از آن خلاص شود.

برخی از محرک‌ها که باعث گرفتگی بینی کودک می‌شود شامل فاکتورهای محیطی زیر می‌شوند:

 

پوآر بینی کودک مایا

 

 • دود سیگار، دود حاصل از عودهای خوشبو کننده و غیره
 • گرد و غبار
 •  مو و پرز‌های حیوانات خانگی یا بعضی اسباب بازی ها
 • عطرها
 • اسپری های مو، خوشبوکننده‌های هوا و …

پوآر بینی مایا ، یک روش موثر

 

پوآر بینی مایا

 

برای برطرف کردن کیپ شدن بینی کودک می‌توان از بعضی روش‌ها برای نرم کردن مخاط بینی، استفاده کنید، تا به راحتی با استفاده از یک مکش از مجرای بینی کودک خارج شود. این مکش را میتوانید به وسیله پوآر مایا ، بدون هیچگونه احساس ناراحتی برای کودک ، ایجاد کنید. برای آشنایی با پوآر بینی مایا اینجا کلیک کنید.

برای مثال ، استفاده از دستگاه بخور، فکر خوبی است. دستگاه بخور باعث مرطوب شدن هوای خانه می‌شود، بنابراین کودک دلبند شما قادر خواهد بود راحت تر نفس بکشد.

اما این روش بیشتر در گرفتگی های بینی که ناشی از خشکی هواست ، بسیار روش مناسبی خواهد بود.

روش دیگر استفاده از قطره محلول نمک است که مطمئنا به از بین رفتن مخاط تولید شده در بینی کودک کمک نمی کند.

اما وقتی از این قطره استفاده می‌کنید ، در حقیقت باعث جدا شدن مخاط بینی کودک از دیواره مجرای بینی و نرم شدن آن ، می شود و حالا نیاز به تخلیه این مخاط وجود دارد.
این مخاط که حالا کاملا هم نرم شده و از دیواره بینی جدا شده را، باید با کمک مکش از بینی کودک خارج کنید.

چون کودکتان کوچک‌تر از آن است که خودش بینی‌اش را تمیز کند، می‌توانید بینی‌اش را با یک وسیلۀ مخصوص به نام پوآر بینی مایا ، فین گیر و یا ساکشن بینی کودک تمیز کنید.
پوآر بینی مایا ، بیشتر از همه برای نوزادان کاربرد دارد، به خصوص اگر گرفتگی بینی در شیر خوردن نوزاد ، مشکل ایجاد ‌کند.

بنابراین از قطره‌های محلول نمک ، برای زمانی که مخاط بینی کاملا خشک هست و به دیواره مجرای بینی چسبیده ، استفاده می‌شود تا به تخلیه راحت‌تر و باز شدن مجرای بینی کمک کند.

پوآر بینی مایا ، زمان مناسب برای استفاده

برای کودک شیرخوارتان ، سعی کنید حدود ۱۵ دقیقه قبل از شیردهی ، از پوآر بینی مایا به روش درستش استفاده کنید 🙂

البته اصلا فکر نکنید که این محصول فقط مختص نوزادان است!

اگر کودکتان بزرگ‌تر هم باشد هیچ دلیلی وجود ندارد که از یک فین گیر مثل پوآر بینی مایا ، استفاده نکنید.

اما بهترین زمان براي پاک کردن بینی نوزاد موقع حمام کردن و یا بعد از آن است. هنگامیکه محیط حمام گرم و پر از بخار باشد، ترشحات بینی نوزاد مرطوب شده و به آسانی با کمک فین گیر ، ساکشن بینی و یا پوآر بینی مایا ، از بینی بیرون کشیده می‌شوند .

در صورتی که ترشحات بینی نوزاد خشک باشد میتوانید از اسپری یا قطره بینی که از داروخانه ها تهیه می کنید ترشحات بینی را مرطوب کرده و سپس با استفاده از پوآر بینی مایا بینی کودک را تمیز کنید.

طرز استفاده از پوآر بینی مایا

 

پوآر بینی مایا

 

برای تمیز کردن بینی نوزاد با کمک پوآر بینی مایا ، حتماً نیازی به استفاده از قطره نیست، قطرۀ بینی معمولاً برای مواقعی است که مخاط بینی نوزاد خشک است.

شما می‌توانید برای تخلیۀ مخاط بینی نوزاد، از پوآر بدون قطرۀ محلول نمکی هم استفاده کنید. در مواقعی که مخاط بینی نوزاد سفت یا خشک است نیز می‌توانید از محلول و پوآر با هم استفاده کنید.

پوار بینی مایا از یک سری نرم برای ورود به مجرای بینی که از جنس سیلیکون و یک حباب از جنس لاستیک نرم ، برای ایجاد مکش تشکیل شده است.

برای تمیز کردن بینی نوزاد کوچکتان ، با کمک پوآر بینی مایا ، می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا دست‌هایتان را کاملا بشویید.
 • قبل و بعد از هر بار استفاده ، پوار بینی را با آب تازه بشویید. حتما مراحل شستشو را در ادامه مطالعه کنید.
 •  سپس کودکتان را به پشت بخوابانید و یک حوله یا یک پتوی کوچک، زیر شانه های او قرار دهید.
 • اگر مخاط بینی کودکتان خشک است، 2یا 3 قطره محلول نمکی در هر سوراخ بینی بریزید و 30 تا 60 ثانیه صبر کنید و هر دو سوراخ بینی کودک را خیلی آرام ماساژ دهید.
 •  سپس حباب پوآر بینی مایا ، را فشار دهید تا هوای آن تخلیه شود.
 • به ‌آرامی نوک پوآر را وارد ابتدای سوراخ بینی کنید.
 •  هرگز سرنگ را بالاتر از نوک بینی نبرید، چون بسیار دردناک است و باعث زخم بینی می‌شود.
 •  سپس در حالی که سر پوآر داخل بینی کودک است ، حالا حباب فشرده را به آرامی رها کنید تا مخاط بینی را جمع کند. (می‌توانید سوراخ دیگر بینی را آرام با انگشت خود ببندید تا مکش بهتری داشته باشد.)
 •  بعد از تخلیه مخاط بینی ، پوآر را از بینی نوزاد خارج کنید. برای تخلیه کامل مخاط بینی می‌توانید چند بار این کار را انجام دهید.
 •  برای تمییز کردن پوآر بینی مایا ، سر پوآر را جدا کنید و سپس حباب را فشار دهید، تا مخاط بیرون بیاید.
 •  بعد از تمییز کردن ، این کار را برای سوراخ دیگر بینی تکرار کنید.
 •  به یاد داشته باشید که این کار باید با ملایمت انجام شود.

لطفا دقت داشته باشید، اگر بینی را با عجله مکش کنید ، بافت بینی ممکن است ملتهب شود یا حتی خونریزی کند.
اگر کودکتان در برابر تخلیه مخاط بینی به شدت مقاومت می‌کند ، صبر کنید و بعد از مدتی دوباره امتحان کنید.
بینی کودک را بیش از سه بار در روز با مکش تمیز نکنید، چون با تکرار این کار ، پوشش داخلی بینی را تحریک خواهید کرد.