مرکز فوق تخصصی کودکان بیمارستان دکتر شیخ مشهد

مشهد – فلکه دروازه قوچان – خیابان طاهری

اين بيمارستان درسال ۱۳۳۰ هجري شمسي تحت عنوان درمانگاه با هدف درمان بيماريهاي واگير در محل فعلي فعاليت خود را آغاز كرد.

با توسعه شهر مقدس مشهد و ازدياد جمعيت و روند رو به رشد زائرين بارگاه ملكوتي حضرت رضا ( ع) ايجاد مركزي خاص جهت درمان كودكان يكي از ضروري ترين مسايل آن روز بشمار مي رفت .

براين اساس با همت بلند بنياد خيريه سرور درمانگاه در سال ۱۳۶۹ تخريب شد و پس از ساخت و تجهيز آن در سال ۱۳۷۵ به دانشگاه علوم پزشكي مشهد اهداء شد .
از درمانگاه آب درماني تا مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان دكتر شيخ

ديروز درمانگاه شماره۲ يكي از مراكزي بود كه تنها بيماريهاي واگيردار و بيماراني كه به نوعي نياز به آب درماني و سرم درماني داشتند ، به اين مركز مراجعه مي نمودند . از بيماران گاستروآنتريتي گرفته تا سرماخوردگي و پنوموني و…، نه خبر از شيمی درمانی و ICUبود و نه از بخش جراحی و اتاق عمل .فضای درمانگاه سالني يكپارچه بود كه تخت هاي بيماران در آن چيده شده و گاه شبها پزشكي هندي بيماران را معالجه و درمان مي كرد.امروز مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان سرور تنها مركزي است كه نه فقط در شهرستان مشهد و استان خراسان بلكه در شرق كشور مشغول ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي به كودكان و نوزادان مي باشد. اين مركز امروز با امكانات و تجهيزات روز ، پزشكان ، متخصصان و فوق تخصصان زبده ، بخشهاي تخصصي و فوق تخصصي و امكانات كلينيكي و پاراكلينيكي بطور شبانه روزي مشغول فعاليت است . درمانگاه شماره ۲ امروز مركزي است كه بعنوان يك بيمارستان درجه يك با پرسنلي دلسوز درحال ارايه خدمات است و نه تنها بعنوان يك مركز درماني كه بعنوان يك مركز آموزشي فرزندان اين ميهن را كه در آينده سرمايه ها و پزشكان متخصص اين مرز و بوم مي باشند را در خود پرورش مي دهد.