موقعیت های مکانی

خانه بازی دنیای شیرین

مکانی مفرح برای بازی وسرگرمی کودکان و در اختیار گذاشتن اسباب بازی های مناسب سنین مختلف

مشاهده جزییات ...
بیمارستان قلب الزهرا(س)وکودکان شهید حجازی شیراز

این بیمارستان در سال 1356 بعنوان مرکز طبی کودکان بصورت خیریه شروع به فعالیت نموده و در اواخر سال 1375 بعلت نیاز به مرکزی جهت بیماران قلبی در جنوب شهر و با همت افراد خیر و توافق و همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مرکز خیریه قلب الزهراء(س) و کودکان شهید حجازی تبدیل گردیده است .

مشاهده جزییات ...
مرکز فوق تخصصی کودکان بیمارستان دکتر شیخ مشهد

اين بيمارستان درسال ۱۳۳۰ هجري شمسي تحت عنوان درمانگاه با هدف درمان بيماريهاي واگير در محل فعلي فعاليت خود را آغاز كرد.

با توسعه شهر مقدس مشهد و ازدياد جمعيت و روند رو به رشد زائرين بارگاه ملكوتي حضرت رضا ( ع) ايجاد مركزي خاص جهت درمان كودكان يكي از ضروري ترين مسايل آن روز بشمار مي رفت .

براين اساس با همت بلند بنياد خيريه سرور درمانگاه در سال ۱۳۶۹ تخريب شد و پس از ساخت و تجهيز آن در سال ۱۳۷۵ به دانشگاه علوم پزشكي مشهد اهداء شد .
از درمانگاه آب درماني تا مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان دكتر شيخ

ديروز درمانگاه شماره۲ يكي از مراكزي بود كه تنها بيماريهاي واگيردار و بيماراني كه به نوعي نياز به آب درماني و سرم درماني داشتند ، به اين مركز مراجعه مي نمودند . از بيماران گاستروآنتريتي گرفته تا سرماخوردگي و پنوموني و…، نه خبر از شيمی درمانی و ICUبود و نه از بخش جراحی و اتاق عمل .فضای درمانگاه سالني يكپارچه بود كه تخت هاي بيماران در آن چيده شده و گاه شبها پزشكي هندي بيماران را معالجه و درمان مي كرد.امروز مركز پزشكي فوق تخصصي كودكان سرور تنها مركزي است كه نه فقط در شهرستان مشهد و استان خراسان بلكه در شرق كشور مشغول ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي به كودكان و نوزادان مي باشد. اين مركز امروز با امكانات و تجهيزات روز ، پزشكان ، متخصصان و فوق تخصصان زبده ، بخشهاي تخصصي و فوق تخصصي و امكانات كلينيكي و پاراكلينيكي بطور شبانه روزي مشغول فعاليت است . درمانگاه شماره ۲ امروز مركزي است كه بعنوان يك بيمارستان درجه يك با پرسنلي دلسوز درحال ارايه خدمات است و نه تنها بعنوان يك مركز درماني كه بعنوان يك مركز آموزشي فرزندان اين ميهن را كه در آينده سرمايه ها و پزشكان متخصص اين مرز و بوم مي باشند را در خود پرورش مي دهد.

 

مشاهده جزییات ...
بیمارستان باهنر کرج

تنها مرکز بهداشتی درمانی ویژه کودکان شهر کرج

 

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان ،بیمارستان باهنر کرج واقع در شمال شرقی شهرکرج می باشد.

این بیمارستان دارای بخشهای زیر است:

اطفال- NICU – ICU – PICU – نوزادان- تالاسمی- دیالیز- جراحی- داخلی – اورژانس – گوارش – روانپزشکی – واحدهای اتاق عمل- بلوک زایمان- کلینیک اطفال شبانه روزی و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اطفال و بزرگسال است.

بیمارستان باهنر در سال ۱۳۵۹ توسط افراد خیر با زیر بنایی معادل ۵۰۰ متر مربع تاسیس گردید. سپس در سال ۱۳۶۹ به همت شادروان حاج اکبر حمیدی بخشهای جدیدی اضافه و مساحت آن به ۳۵۰۰ متر مربع تبدیل گردید. واحد های درمانی و اداری مجزا می باشند. و این مرکز هم اکنون با ۲۲۵ تخت مصوب و ۱۹۹ تخت فعال آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.

مشاهده جزییات ...